(TC-C028 ) - Pull Off Tester

(TC-C028 ) - Pull Off Tester

STANDARDS : EN 1542,EN 1015-12,EN 13687-2,EN 13963, EN 14496

Bu cihaz kireç, alçı, sıva gibi malzemelerin ilgili standartlardaki en büyük çekme yükünün tayini için tasarlanmıştır. Cihaz aşağıda yer alan ürünler ile birlikte temin edilmektedir.

*    Çapı 50 mm kalınlığı 20 mm olan alüminyum disk.

*    Reçine esaslı epoksi yapıştırııcı ve uygulama tabancası.

*    Karot kesim ucu 50 mm çapında.

*    Çekme tertibatı.

      Mini kontrol ünitesi. 

      ÇEKME TERTİBATI TEKNİK ÖZELLİKLERİ.

      Kontrol ünitesinden bağımsız olan bu düzenek tamamına yakını hafif alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Yaklaşık olarak ağırlığı 2 kg civarındadır. Tertibat 4 adet özel oynar baskı ayağı-gövde-piston ve piston yatağından oluşmaktadır.

      KONTROL ÜNİTESİ

      Kontrol ünitesi ilgili standartlarda yer alan 5 N/sn ile 200 N/sn ler arası bütün yükleme hızlarını uygulayabilme kabiliyetine sahiptir.

      Sistem içerisine entegre edilmiş mini hidrolik sistem yük okuma ünitesi deplasman ölçer sayesinde testin başlangıcında ve nihayetinde gerekli olan bütün veriler görüntülenip ve saklanabilmektedir.

      Sistem üzerine ilave edilmiş 4,5" lik renkli ve dokunmatik ekranı sayesinde kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Ekran üzerinden test numarası numune bilgileri-yük zaman grafiği -anlık ve maksimum yükler -birim alana düşen yük miktarı ve piston hareket miktarı görüntülenip rapor halinde ekran içerisinde saklanabilmektedir.

      Cihaz, kontrol ünitesi ile birlikte ağırlığı yaklaşık olarak 10 kg. 220 V 50 Hz